Облачно со дожд, на повисоките места снег

Loading...

Времето денес во претпладневните часови ќе биде облачно со повремен дожд, а на повисоките планини од снег.
Утринските температури ќе се движат од 0 степени до 5, а максималниите дневни ќе бидат од 4 ндо 11 степени.
Во Скопје и околината слично време со максимална температура од 9 степени.
За утре метеоролозите најавуваат дека времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од снег, претежно на повисоките планини. Ќе дува слаб северозападен ветер.

loading...