Облачно со утринска магла и слаб ветер

Времето ќе биде умерено облачно со слаб ветер од јужен правец. По котлините претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност кои по одделни котлини ќе се задржат и во текот на денот, информира Управата за хидрометеоролошки работи.
Утринската температура ќе се движи од минус пет до три степени, а дневната од 7 до 14 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со слаб ветер, претпладне со појава на магла и ниска облачност, која во текот на денот ќе се намали. Утринската температура ќе достигне до минус 2 степени, а дневната до 8 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.