Облачно со утринска магла и услови за слаб локален дожд

Loading...

Времето ќе биде облачно со услови за слаб локален дожд. По котлините ќе има магла и ниска облачност, информира Управата за хидрометеролошки работи.
Утринската температура ќе се движи од минус 2 до 7 степени, а дневната од 9 до 18 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со услови за слаб дожд. Утринската температура ќе достигне до 2 степени, а дневната до 11 степени..

loading...