Објавена нова снимка за “Рекет“ каде се слуша и гласот на Јанева (ВИДЕО)

Утрово италијанскиот весник “Ла Верита“ сподели ново видео за случајот “Рекет“. Ова е, веќе најавеното, второ видео на италијанскиот новинар, а тој најави и трето продолжение.
На снимките се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева.
“Не се секирај за ништо се ќе биде ОК“, му вели во еден дел Јанева на бизнисменот Орце Камчев. Камчев во видеото вели дека парите на Боки 13 му ги спакувал во соодветна торба “Луј Витон“ и дека не оди да му дава нему пари во “Адидас“ торба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.