Објавено од каде е сопственикот на камионот кој експлодираше на мостот на Крим. Во експлозијата загинаа три особи

Истражниот комитет на Русија утврди дека сопственикот на камионот што експлодира на мостот на Крим е државјанин на Краснодарската област.

Објавено од каде е сопственикот на камионот кој експлодираше на мостот на Крим. Во експлозијата загинаа три особи

Се истражува маршрутата на движење на автомобилот, а покрената е истрага и за местото на неговото живеење, соопшти истражниот комитет, пренесува Интерфакс.

Три лица загинаа во експлозија на камион на мостот на Крим.

Претходно Националниот комитет за борба против тероризмот објави дека на Кримскиот мост експлодирал камион и дека седум вагони со цистерни се запалиле во дел од воз кој минувал преку мостот.

Објавено е како изгледа мостот на Крим по експлозијата.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ НА ТЕМА 👇👇👇

Објавено од каде е сопственикот на камионот кој експлодираше на мостот на Крим. Во експлозијата загинаа три особи
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.