Sport Vision

Оваа пролет урбаните трендсетери новите модели на Nike ќе ги пронајдат во продавниците на Sport Reality!

Loading...

Sport Reality и оваа пролет Ви ја носи новата пролетна коелкција на Nike. Новите модели се идеални за активните креативци, со модерен дизајн, удобни и со висок квалитет. Пролетната колекција е збогатена со впечатливи бои и дизајни, и е наменета за трчање, фитнес, танц, но и за секојдневни градски прошетки. Чистите и едноставни линии на Nike патиките и облеката можат лесно да се вклопат во било која комбинација: спортска, класична или секојдневна.

Sport Vision

Sport Reality дополнително во пролетната колекција претстави и црно-бели патики и спортска облека. Црната и белата боја се наменети за сите оние кои го преферираат класилниот стил. Нежно розевата боја во женската колекција е тренди избор за оваа сезона.

Кога се во прашање патиките, моделот Nike Court Borough веќе неколку сезони е доминантен модел, а оваа година е достапен во црна, бела и нежно розова боја. Nike Court Borough која е задолжителен дел од секоја урбана и спортска комбинација.

Sport Vision

Пролетната колекција на Nike е достапни во продавниците на Sport Reality во: Скопје (ГТЦ приземје, Веро Џамбо, 2 кат), Велес, Струга, Тетово и Кочани. Повеќе за новите колекции во продавниците на Sport Reality можете да дознаете на facebook.com/sportrealitymacedonia.

loading...
Loading...