Ова е најзгодната медицинска сестра на планетата – кога ќе ја соблече униформата, предизвикува големо внимание…

Loading...

Лорен Дрејн вели дека понекогаш работи и повеќе од 12 часа на ден.
Лорен е фитнес инфлуенсер – на социјалната мрежа Инстаграм ја следат 4 милиони луѓе и будно ги следат нејзините совети за исхрана и вежбање.
Многумина од нив уживаат и во нејзините голи фотографии и извајана фигура.
Но, оваа атрактивна русокоса покрај тоа што е голем вљубеник во фитнесот, има уште една професија – таа е медицинска сестра, а многумина велат и дека е најзгодна на свет.
Лорен вели дека понекогаш работи и повеќе од 12 часа на ден, но и покрај тоа таа секогаш наоѓа време за вежбање.


„Активниот животен стил го намалува ризикот од болести и ја подобрува општата здравствена состојба“ – истакнала таа и додала дека целта и рутината се двете компоненти за постигнување резултати.

 

View this post on Instagram

 

Less than 10 spots left for the Summer Challenge🙈 Grab your spot via link in bio💪🏽

A post shared by Lauren Drain Kagan (@laurendrainfit) on


Оваа медицинска сестра вели дека почнала редовно да вежба пред неколку години кога сфатила дека е тешко да го задржи својот фокус, дека секојдневно не се чувствува добро. Фитнесот едноставно ја препородил и направил да изгледа и да се чувствува подобро.
Денес таа е таа која што ги мотивира и другите и им дава инструкции за здрав живот, и баланс.

loading...