Ова е најискрената роденденска молитва за денот на вашето раѓање

MОЛИТВА ЗА РОДЕНДЕН
Ти благодарам, вечни Боже, Создател на секоја Твар и на времето, што ме удостои со Твојата милост да доживеам до овој ден со кој започнува новата година но мојот живот.
Срцето ми е исполнето со синовска кон Тебе за се што си направил за мене, недостојниот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.