Ова е најубавата жена на светот за 2020-та година и моментално го отслужува својот воен рок

Ова не ѝ е првпат да се најде на листата на најубави жени на светот. Пред две година го зазеде третото место, минатата година второто, а сега гордо се наоѓа на првото место на листата.
Листата „TC Candlera“ и независните критичари, секоја година го избираат најубавото лице на годината. Со креирање на таа листа започнале уште во 1990-та година, а на тие листи често знаат да се најдат непознати имиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)


Титулата за најубаво лице на 2020-та година ја доби Јаел Шелбиа, 19-годишна манекенка од Израел која што моментално го отслужува својот воен рок во воздухопловство за својата земја.
„Никогаш во ништо не сум била прва… Ова е многу убаво“, изјавила таа.
Инаку, таа е и манекенка и актерка и многу е благодарна поради тоа што луѓето гласале токму за неа. На социјалните мрежи ја следат речиси милион луѓе. Таа се појавила и во многу интернационални модни кампањи досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)


Ова не ѝ е првпат да се наоѓа на оваа листа. Пред две години го зазела третото место, а минатата година второто.
Манекенката е во врска, како што пренесуваат тамошните медиуми, со син на израелски милионер – Брендон Корф (35) кој што е депортиран од Израел затоа што ги прекршил правилата на карантинот кога тајно ја посетил токму неа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.