ОВА Е СИНОТ НА ДРАГАН СТОЈКОВИЌ БОСАНАЦ! Преживеал ТЕШКА СООБРАЌАЈКА, а покрај славната сестра и татко живее далеку од очите на јавноста

Еден од најпознатите хармоникаши и продуценти  Драган Стојковиќ Босанац, со децении е во хармоничен брак со сопругата Дуња со која има две деца.Неговата ќерка Александра, која е попозната по прекарот Џија , и е добро позната на јавноста, а се прослави со учеството на музичкиот натпревар „ Ѕвезде Гранда “ , каде и оценуваше жири во кое, меѓу другото, беа и нејзините татко.
Но, синот на Босанец, за разлика од неговата сестра, никогаш не се појавил во јавноста, туку живее далеку од камерите и медиумите.Поради ова ретко кој знаел дека и Стојковиќ има наследник Александар, се додека во една прилика не објавил семејна фотографија од ручек со него на неа.Босанецот потоа позирал со сопругата, ќерката и синот.
– На ручек со семејството, а среќен роденден на нашиот Аца! – напиша тој со објава на својот Инстаграм профил.Инаку, Александар пред неколку години имал тешка сообраќајна несреќа во Босна . Како што беше кажано и напишано во 2015 година, тој со својот црн „мерцедес“ со белградски регистерски таблички наводно удрил во бандера и се здобил со тешки повреди. Бетната коска му била скршена на три места, а имал и повреда на главата.

Пронајдете не на следниве мрежи: