Ова е човекот кој со автомобил го уби Шабан, младиот Турчин уште не е во затвор

Loading...

Српскиот весник „Вечерње новости“ го откри идентитетот на возачот кој под дејство на алкохол ја предизвика сообраќајната несреќа во која загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ.
Се работи за 35-годишниот Алсин Левент, Турчин кој нема германско државјанство. Возачот се води како уапсен, но не е во затвор, туку во болница со полесни повреди. Тој е под постојана надлежност на полицијата, вели изворот за српскиот весник.

Покрај тоа што возел пијан и без возачка дозвола, сега е познато и дека Левент не го поседувал автомобилот со кој управувал.

 

loading...