Ова никој не го знаеше за бракот на Сузана и Саша Поповиќ: Пејачката откри што најмногу и пречело, а ова нема никогаш да му го заборави

Тие се еден од најхармоничните парови…
Пејачката Сузана Јовановиќ пред две децении ја пронајде среќата со Саша Поповиќ, а малкумина знаат детали за почетокот на нивната врска.

Сузана во една прилика проговоре и откри како Саша ја освоил.
-Се пишуваше дека Сале е заводник… Имав многу предрасуди за него, мислев дека целиот женски род е со него. Имав многу големи предрасуди и тоа што го читав ме полудуваше. Поставив ѕид, си реков во тој кош мене нема да ме види. Сепак, како што вели поговорката „Никогаш не вели никогаш“. Ми го остави бројот од пејџерот а јас воопшто не го побарав – се присети Сузана.

– Сепак, по долго време случајно го контактирав. Морав да одам на свадба во Јагодин, а немав превоз, а никого никогаш не сум излажала, ветив дека ќе дојдам, но не дојдов… И што ќе правам, ми текнува на Сале , праќам порака на пејџер и кажувам дека имам проблем, немам превоз, а морав да стигнам на свадба и ми рече дека ќе ме земе. Бев среќна како дете, не ми се веруваше дека човек ќе ги остави сите обврски и ќе дојде во Јагодина да ме вози. И секако дека сум воодушевена од гестот и вниманието што ми го даде – изјави тогаш таа.

Ова никој не го знаеше за бракот на Сузана и Саша Поповиќ: Пејачката откри што најмногу и пречело, а ова нема никогаш да му го заборави

Таа истакна дека не може да го заборави првиот состанок и самиот почеток на врската бидејќи тоа било неочекувано за неа.
– Бев пријатно изненадена и нема да го заборавам до крајот на животот. Се гледавме и порано, но тој никогаш со никаков гест не покажа дека му се допаѓам. И почнувам да мислам, толку многу пофалби во весниците, и со оваа жена, и со онаа, што ми недостига. Сите ми се додворуваат, само тој не. Сега кога ме копа женски црв, си велам сигурно не му се допаѓам. Сепак, стигнуваме на свадбата во Јагодина и тој вели дека сака свадбата да помине добро и добро да заработиме, и ме бакнува во образ. Се изненадив, го прашав што значи тоа и ми рече дека оттогаш сум негова девојка – рекла Сузана.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: