„Ова растение ме спаси од рак”! овој човек ни откри неверојатно искуство! – втор дел

Loading...

Пред некој ден го објавивме првиот дел за овој чудесен лек. Денеска следува и вториот и последен дел од овој текст.

Кога ќе одберете бобинки… измијте ги и ставете ги во тегли, наизменично менувајте еден ред бобинки и еден ред шеќер, додека теглата не го наполни горниот дел. Чувајте ја теглата на место каде што има сонце, за да може да се врие. По две недели, бокалот треба да се затвори и да се стави во фрижидер. Можете да направите 2, 3 или 4 тегли, но мора да имате најмалку две да имате доволно лек до следната година.Земете најмалку 1 лажица секое утро на празен стомак, 10 минути пред оброк. Човекот кој ми кажа за оваа бобинка ме убеди дека има лековити својства. Тој почна да го консумира овој лек во време кога лекарите му рекоа дека нема шанси за лекување. Поминаа месеци, и тој е сеуште жив! Резултатите од контролата покажале дека ракот исчезнал. Потоа почнав да го земам, но прво чекав 2 месеци за да го земам, го подготвив лекот и почнав да го применувам. Од мојата последна операција поминаа четири години, а туморот не се врати. Им кажав на многу луѓе за исцелителната моќ на црните бобинки и по разговорот со докторот научив дека еден од нејзините пациенти излечил рак на дојка користејќи го истиот лек. За време на контролата, и неговите резултати покажаа дека ракот е целосно исчезнат. Црната бобинка е корисна и за имунолошкиот систем и третманот на многу болести.
Плодовите на црниот боб се најдобри кога се целосно зрели, и ако има некои зелени и незрели плодови во масата, најдобро е да се отстранат.

Овошјето треба да биде меко, темно, речиси црно. На почетокот, вкусот на овај лек е малку непријатен додека не се навикнеш на него. Отпрвин, имав чувство дека ќе повратам при земањето на овој лек, но на крај се навикнав на тоа.Исто така, додека вашето тело се навикнува на лекот, бидете сигурни дека има тоалет близу, бидејќи 30 минути по консумирањето, има потреба од одење во тоалетот. Патем, здрави луѓе кои сакаат да го зајакнат нивниот имунолошки систем, исто така, препорачуваат црн боб. Црниот боб, на пример, помага против грип.Сакам среќа и здравје на сите, а најмногу сакам да ги излекувам болните! “Тоа е она што го кажува на крајот од пораката на овој храбар човек. Од оваа приказна можеме да заклучиме дека некое дрога понекогаш се среќава со раце, потребно е само некој да привлече внимание на тоа. Доколку го пропуштивте а сакате да го прочитате и првиот дел од текстот стиснете на еден од таговите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...