Ова сакавте да го знаете: Чудни сексуални соништа и нивното значење

Логиката по која се толкуваат соништата е исто толку чудна колку и самите тие. Доколку некогаш сте сонувале некој од овие сексуални соништа, тогаш сами проценете дали толкувачите имале право при нивното толкување.

Повеќе партнери:

Повеќе партнери
Според Американската академија за медицина на спиење5, и двата пола пријавиле повеќе соништа кои вклучуваат повеќе партнери одеднаш. Чеунг ја наведе и оваа студија, објаснувајќи дека ова е област каде што родовите стереотипи можат да влезат во игра.
„Родовите стереотипи можеби се префрлаат на изборот на партнер од соништата, при што жените имаат тенденција да сонуваат за секс на поинтимен и личен начин, што значи дека нивниот љубовник од соништата е исто толку значаен како и сексот од соништата“, објаснува Чеунг. „Но, мажите имаат тенденција повеќе да се фокусираат на сексот од соништата, а не со кого всушност имаат секс во сон, па оттука мажите повеќе сонуваат за секс со странци или повеќе партнери“.
Чудни сексуални соништа и нивното значење

Доминација во сексот – сакате да се поврзете со бога или да се издигнете спиритуално

Некој се соблекува гол пред вас – сочувствувате со таа личност. Всушност сакате подобро да ја запознаете и разберете таа личност и сакате да ви биде пријатно со неа.

Со ПУЛС24 секогаш прочитај повеќе ⬆⬆⬆

Кастрација – ви фали креативност.

Оргија – премногу сте оптоварени. Расчистете го вашиот календар.

Ерекција – се чувствувате моќни и енергични. Искористете го тоа чувство и започнете некој нов проект.

Носите појас на невиност – премногу сте заштитнички настроени. Опуштете се малку…

Презервативи – има неколку можни варијанти:

запакуван – треба да почнете да ги оставате луѓето да си го искажат сопственото мислење
(за жени) машко носи кондом – се чувствувате емотивно заштитени
отворен – сексуално сте фрустрирани

Инцест – не значи дека ве привлекува некој член од фамилијата, туку дека му простувате за некоја кавга

Мастурбација – себични сте

Имате односи со личност од истиот пол – не значи дека сте геј, туку дека се прифаќате самите себе.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.