Ова се најголемите гради во светот

Loading...

Ени Хокинс-Тарнер од St George во САД има најголеми гради во светот. Обсегот им е неверојатни осум метри и тежат околу 50 килограми. Нивната големина ја искористила за да позира во модните магазини под псевдонимот Norma Stitz. Многу од лекарите и советувале операција, но таа тоа не го направила, туку со стручна помош научила да се носи со нив.
„Се сакам себеси. Секогаш кога некој лекар ќе ми сугерира да направам операција, го одбивам. Отидов на терапија, каде што научив како правилно да се држам “, рече таа.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Ени Хокинс-Тарнер од St George во САД има најголеми гради во светот. Обсегот им е неверојатни осум метри и тежат

loading...