Ова се најслушаните песни за 2018 година според ЗАМП: Лозано, убедливо пред сите други

Почетокот на втората половина на годината е периодот кога ЗАМП – здружинеието за заштита на авторските музички права во македонија ги сумира резултатите од слушаноста во претходната година, истите ги објавува и исплаќа авторските хонорари.
Според ЗАМП најслушани песни во 2018 имал Влатко Лозаноски, односно неговиот композитор, авторот Лазар Цветковски, чии 3 песни се наоѓаат меѓу првите 4, односно 4 од првите десет се негови, вклучувајчи и ја и „Слаба страна“ на Антониа Гиговска..


Ова е македонскиот ТОП 10 на популарноста според ЗАМП за 2018. Останува да видиме дали Лазар Цветковски ќе биде и најплатениот композитор?!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.