Ова се сопругата и децата на Лука Модриќ

Во Русија заврши светското првенство во фудбал, а по долга и напорна борба, Франција ја совлада Хрватска со резултат 4:2 и ја однесе титутлата за светски првак.
Иако Хрватска не успеа да победи, сепак испиша историја и ова беше нејзиниот најдобар пласман досега.

My support! ❤❤❤???????? #IvanoEmaSofiaVanja ???

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on


Хрватскиот фудбалер, Лука Модриќ ја доби наградата за најдобар фудбалер на Светското првенство. Хрватската популација е горда на овој фудбалер, а негова најголема поддршка е неговата сопруга и неговите деца.
Лука е во брак со Вања, со која има три деца, Иван, Ема и Софија. Еве како изгледа семејството на најдобриот фудбалер.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.