Ова слатко девојче денес е една од најубавите жени во светот

Loading...

Станува збор за познатата манекенка која и денес изгледа совршено.
Дали ја препознавате оваа млада дама? Станува збор за манекенката која е родена во далечната 1966-та година. Кариерата ја започнала во 1987-та година кога потпишала договор за њујоршката модна агенција “Elite”.


Набрзо станала популарна, а заедно со Кристи Тарлингтон, Линда Евангелиста, Татјана Патиќ и Наоми Кембел била една од најпознатите супермодели. Омажена е за Ренди Гербер, со кого има две деца.
Доколку не погодивте, станува збор за Синди Крафорд. Прекрасната манекенка ја поставила оваа фотографија од детството на својот Инстаграм профил и на тој начин ги израдувала своите фанови.

loading...