Ова ќе го натера вашиот мозок да експлодира! Се појави сложувалка по која полуде цел интернет!

Loading...

Социјалните мрежи се преплавени со загатки што малкумина можат да ги дешифрираат.

„Ако ќерката на Тереза ​​е мајка на ќерка ми, што сум јас Тереза?“, Е прашање на кое дури 97 проценти од луѓето не успеале да одговорат на социјалните мрежи.

Повеќето од нив сметаат дека точниот одговор е „Јас сум Тереза“. Но, тоа сè уште не е точно.

Трикот е правилно да ги прочитате прашањата. Имено, ќерката на Тереза ​​е мајка на ќерка ми, а мајка на ќерка ми е јас, па логично решение е „Јас сум ќерка на Тереза“.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...