Овесна каша со лешници и цимет

Потребни состојки:
-4 лажици овесни снегулки
-1 лажица ленено семе
-2 дл млеко
-ситно сечени лешници
-цимет
Начин на подготовка:
Овесните снегулки и лененото семе прелијте ги со врело млеко и оставете да отстојат 15 минути.
Кога малку ќе се олади, додадете цимет, измешајте и додадете сечени лешници.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.