ОВИЕ ДЕВОЈКИ ЌЕ ВИ ГО УНИШТАТ ЖИВОТОТ! ВНИМАТЕЛНО СО НИВ!

Сите ние сме налетале на “лоша“ девојка што ни го скршила срцето и го претворила во пекол нашиот живот. Токму затоа решив да ја споделам со сите вас оваа статија како еден вид упатство, односно список на жени од кои треба да стоиме подалеку и да не дозволуваме да влегуваат во нашиот живот и да ни го пореметат. Погледнете кои се тие девојки кои ќе ви го уништат животот…Дали се согласувате со нас очекуваме да ни кажете во коментари, или можеби имате да додадете уште нешто во списокот?

Кај секоја девојка постојат добри и лоши страни, всушност како и кај секое живо суштество на планетава, но прашање е само дали кај комплицираните девојки преовладуваат добри или лоши особини. Но кога околината ги гледа тие девојки, тие изгледаат вака:

„Кучки“
Можеби многу мажи одбиваат девојки со ваков статус, но постојат и многу мажи кои се палат на нив. Тие се девојки со јасни ставови за сѐ, иако тој став е воглавно негативен во однос на другите луѓе: тие сакаат да доминираат, не обрнуваат многу внимание на луѓето околу себе, не се воодушевуваат од вниманието кое го добиваат (ако го добиваат), и она што е најбитно – на прво место кај нив си се само тие.
Мажите кои со нив се впуштаат во нешто повеќе од „забава за една ноќ“ или се мазохисти и го сакаат тоа, или немаат поима како може да изгледа пеколот и не знаат што ги чека. Овие девојки можат да бидат интересни само како познанички чии приказни повремено ќе ве насмеат и ништо повеќе.

Премногу атрактивни
Оние кои се трудат во секое време да ги привлечат погледите на присутните, веројатно и успеваат во тоа. Сосема е логично дека нив физичкиот изглед им е пресуден, и дека најголем дел од времето го минуваат размислувајќи за облека, нокти, фризури и шминка. Некако по правило со нив одат и љубоморни мажи, што е и нормално, бидејќи тие го привлекуваат вниманието на речиси сите мажи, а еден од нив сигурно сте и вие.
Што се однесува на верноста и лојалноста, со вакви девојки никогаш не се знае – дали несвесно сакаат внимание и туѓи погледи или се промискуитетни. Со нив не треба да очекувате сериозна врска.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.