Овие знаци се најзагрозени во ерата на корона вирусот

Loading...

Тешко е да се даде општа прогноза за секој поединечно, сепак, можеме астролошки да ги лоцираме критичните степени и групи на луѓе со висок ризик деновиве.

За да разгледате личен период, советот е да го забележите подзнакот покрај знакот во кој сте родени. Освен тоа, точно е што ви дава информации за тоа што ви се случува сега, затоа што во однос на тоа утврдуваме каде е областа на здравјето, парите, работата .., кој дел од телото е загрозен и слично.

Погледнете како тоа изгледа со знаците.

Овен – За вас, оваа криза најмногу влијае на вашиот професионален живот, кариера, статус. Сепак, од средината на април, не бидете премногу сигурни дека сте заштитени, бидејќи ќе има период на зголемен ризик од инфекција.

Бик – Вие сте еден од астролошките знаци што се препорачува да користите претпазливост. Покрај вирусот, имате опасност да бидете загрозени од властите, униформирани како и претпоставени. Пазете се од казни.

Близнаци – Овој знак во основниот хороскоп претставува, меѓу другото, и белите дробови. Самото по себе тоа носи ризик, но не само тоа. Претстојните аспекти укажуваат на проблем што можете да го надминете преку пријатели, како и на улица. Сè на сè, бидете внимателни!

Рак – Вашиот ризик доаѓа преку полето на партнерство. Значи, ако некој во овој период е заштитен, вие сте тие. Сепак, целата грижа и неволја доаѓа преку други луѓе – без разлика дали се работи за луѓе за кои се грижите или членови на семејството. Бидете внимателни, од средината на април.

Лав – Многу како рак, некако сте изложени на луѓето околу вас. Здравствени проблеми се можни во овој период, но првенствено е нешто што веќе ве мачи уште од рана возраст, а можни се и дигестивни проблеми.

Девица – Критична точка во хороскопот, што претставува пандемија, спаѓа во полето на децата во вашиот хороскоп. Исто така, постои планета која ги претставува вашите бели дробови. Накратко – контролирајте ги вашите деца и ако ги немате, внимавајте на младите. Тие би можеле да ја шират инфекцијата кај вас.

Вага – Сè е акумулирано во вашето семејство. Комплицирани врски, многу изложени луѓе да се грижат. И овде, планетата што ги претставува белите дробови е вклучена во астролошката констелација која нè мачи деновиве. Бидете внимателни, но имајте на ум дека многу напнатост лесно може да ве натера да имате чир на желудникот и гастритис.

Шкорпија – Можеби сте најекспонирани од сите астролошки знаци. Шеесетте планети во вашето поле на белите дробови, како и Сонцето во здравственото поле, укажуваат на ризик од сериозна инфекција и на крај поволен исход. Двојните скорпии се особено ранливи на ова.

Стрелец – Вие не сте заштитени, иако се деца на среќата. Бидете внимателни, особено ако се движите низ соседството. Лошата проценка на ситуацијата може да ве доведе до ризик од инфекција.

Јарец – Ако не сте компромитирани од вирус, ќе имате ризик од загриженост. Сепак, ова не се случува затоа што вие, по ваша природа, генерално сте амбициозна личност, така што сега сето ова ве вознемирува. Причината за големите вибрации е што за време на оваа епидемија, ќе бидете изложени на бројни барања да бидете ангажирани во нешто. Се чини дека целиот универзум се руши на вашите рамена.

Водолија – Како шкорпија, вие сте знак, особено ако сте двоен, со најголем ризик. Ослободете се од напнатоста, особено до крајот на април, затоа што ако не сте изложени на ризик од инфекција, ќе бидете изложени на ризик од крвни садови и проблеми со главоболка и крвен притисок.

Риби – Како и сите други, вие сте во тргнување на транзитот, кој кога гледате во природниот хороскоп, им се заканува на сите со трето поле – белите дробови. Сепак, вие сте еден од оние кои имаат најмало поминување. Да не се направи грешка, не е лошо да се биде внимателен до крајот на епидемијата. Изолацијата не ви е тешка бидејќи претставува природна средина на вашето постоење. Затоа, повлечете се и пуштете ја вашата фантазија, вашата музика и вашите книги.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...