Овие пијалаци помагаат да ослабете, особено околу половината

Loading...

За да се ослободите од салото на стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите. Тренерите и експертите за исхрана советуваат комбинација на умно замислени оброци и вежби, но важно е и што пиете.
-Водата е најдобриот избор за губење на тежината. Истражувањата покажаа дека водата, особено пред јадење, може да влијае на побрзо трошење на калории, а тоа помага да се намалиат маснотиите, вели диетичарката Џилијан Кубала.
Ако ви здодее, додадете малку свежо овошје и ќе имате здрава, вкусна вода.


-Кофеинот е поврзан со губење на тежината и е доста ефикасен ако е внесен пред вежбање, и е добар за функцијата на срцето, вели таа.
Можете да пиете и чај.
-Чаша топол чај од ѓумбир дава чувство на ситост, го намалува гладот ​​и внесот на калории, вели Кабула.
На крајот, таа открива неочекуван начин кој помага при губење на килограми.
-Додај во вода лажица јаболков оцет. Тоа ќе го забави варењето, што ќе ве натера да се чувствувате посилно за долго време, објаснува диетичарката.

loading...