ОВИЕ Спортисти СЕ НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ! Сите мислат дека се ФУДБАЛЕРИТЕ, а нема да верувате кога ќе видите на кое место се: Ова се вистинските ШАМПИОНИ

Во светло на светското првенство, спортот стана една од најпопуларните теми, па не е чудно што набрзо се комбинираше со уште една многу честа тема, сексот, логично е да се запрашате кои спортисти се најдобри во кревет.

Најновото истражување на бренд за спортска исхрана откри кои спортисти најмногу уживаат во сексот и оргазмот, а кои најмалку.

Податоци кои многумина ги изненадија ‼ ⬇⬇

фудбалерите имаат најмалку оргазми, само 3,3 пати месечно, а исто така е откриено дека најмалку имаат самодоверба во кревет
ОВИЕ Спортисти СЕ НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ! Сите мислат дека се ФУДБАЛЕРИ, а нема да верувате кога ќе видите на кое место се: Ова се вистинските ШАМПИОНИ

Според оваа студија, фудбалерите се всушност на последното место и најмалку доживуваат кулминација, додека голферите, пак, имаат многу редовен секс и повеќе уживаат во оргазмот.

Исто така, според резултатите од истражувањето, голферите имаат интимни односи најмногу пати месечно, поточно 12,5 пати, што е повеќе од три пати неделно. Зад нив се танчери кои уживаат 12,2 пати месечно, а потоа кревачите на тегови – 11,7 пати месечно. Веднаш зад нив се тенисерите со 11,6 пати во еден месец.

Од друга страна, фудбалерите имаат најмалку оргазми, само 3,3 пати месечно, а исто така е откриено дека најмалку имаат самодоверба во кревет. Ова е детална листа:

Голфери: 12,5 пати месечно
Танчери: 12.2
Кревачи на тегови: 112,2
Тенисери: 11.6
Фудбалерите: 11.5
– Голфот позитивно влијае на машките хормони и го намалува стресот, што дополнително се поврзува со подобро сексуално задоволство – објаснуваат експертите.

Дури две третини (66%) од луѓе што трчаат изјавиле дека тоа им дава подобар оргазам. Експертите забележуваат дека трчањето го зголемува нивото на тестостерон и либидо, што дополнително води до поголем сексуален нагон и посилен оргазам, а студиите исто така откриле дека паровите кои трчаат заедно имаат почесто секс.

Речиси половина (48%) од велосипедистите изјавиле дека возењето велосипед ги зголемило нивните сексуални перформанси, додека 89% од луѓето велат дека вежбањето со тегови позитивно влијаело на нивниот сексуален живот, повеќе од кој било друг спорт, токму затоа што го стимулира производството на тестостерон и го зголемува либидото.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.