Овие 7 навики го поправаат лошото расположение!

Иако не постои рецепт за среќа, овие навики можеби ќе ви го поправат расположението во одредени моменти!

Побарајте личност која ви е драга.

Запишете си на што сте благодарни.

Слушајте музика.

Одморете од социјалните мрежи.

Дозволете си да бидете тажни и лути.

Простете му на некој.

Дури и физичката активност е добро решение за лошото расположение.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.