Овие 7 навики го поправаат лошото расположение!

Loading...

Иако не постои рецепт за среќа, овие навики можеби ќе ви го поправат расположението во одредени моменти!

Побарајте личност која ви е драга.

Запишете си на што сте благодарни.

Слушајте музика.

Одморете од социјалните мрежи.

Дозволете си да бидете тажни и лути.

Простете му на некој.

Дури и физичката активност е добро решение за лошото расположение.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...