Овој дечко е пример и вистински борец дека никогаш во животот не треба да се откажувате и дека ништо не е тешко (видео)

Loading...

Позитив на денот е овој дечко кој и покрај неговиот инвалидитет дава се од себе да биде корисен дел од општеството, а и за себе. Многу од нас при најмал проблем се откажуваме или разочаруваме од многу работи, но сепак треба да погледнеме на светлата страна на животот.
Овој дечко кој е со видлив инвалидитет оди на работа и тоа физичка, каде дава се од себе да ја заврши како треба. Малку се луѓето кои имаат силна волја и храброст да се спротистават на неволјите кои ни се попречуваат во текот на животот.
Овој дечко е ВИСТИНСКИ БОРЕЦ…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...