Овој згоден генијалец има висок коефициент на интелигенција и е новиот Мистер на светот – еве со што се занимава

Loading...

27-годишниот Џек Хеслвуд е новоизбраниот Мистер на светот и првиот Британец кој ја понел оваа престижна титула на манифестацијата одржана на Филипините на 23-ти август, каде се натпреварувала 71 земја.

 

View this post on Instagram

 

On Business Class to Manila with 1 short stop in Dubai. #Emirates #MrWorld #MrWorldEngland

A post shared by Jack Heslewood (@mr.world.england.2019) on


Згодниот Џек по професија е авио-инженер, а според пишувањата на британските медиуми, неговиот коефициент на интелигенција изнесува дури 181.
Хеслвуд со години се занимава со манекенство, како и неговите две сестри, па затоа многумина очекувале дека ќе се пријави на овој натпревар кој инаку се одржува на секои две години. Џек е спортист, обожува скијање, редовно тренира и води грижа за здравиот начин на живот.
Уште од раните години бил заинтересиран за технологија, а освен што е успешен во манекенството, тој е посветен и на студирањето:

 

View this post on Instagram

 

Feeling excited for the Mr World pre-judging interviews today ? the last one’s more like bam? model pose ? ?

A post shared by MR WORLD 2019 (@jackheslewood) on


“На пет години имаше електричен велосипед и беше заинтересиран за машините и технологијата. Уште во основно училиште го интересираше науката, постојано дизајнираше скутери и измислуваше ховерборди. Отсекогаш се шегувавме дека еден ден ќе биде иноватор”, изјавила мајката на новиот Мистер на светот, која за својот син вели дека е пристоен, забавен и добро воспитан, како и дека обожува предизвици и авантури.

 

View this post on Instagram

 

??????? @boohoomanofficial

A post shared by MR WORLD 2019 (@jackheslewood) on

loading...