Овој моќен напиток ја подобрува крвната слика и ја зголемува енергијата

Loading...

Ако често се чувствувате уморно и малаксано и потребно ви е повеќе енергија, еднаш дневно пијте го овој напиток и ќе се чувствувате многу подобро.
Недостатокот на енергија е честопати последица на анемија која може да се победи на целосно природен начин. Голем број луѓе кои го користеле овој природен лек забележале голема промена – тие се чувствувале поенергично, поодморено, а резултатите покажале и подобрување во крвната слика. Исто така, овој напиток е одличен и во елиминирање на главоболката.
Оваа моќна комбинација ќе се погрижи повторно да се чувствувате одлично.


Потребни состојки (за 2 лица):
– половина банана
– 1 мало свежо цвекло
– 1 шака цреши
– 1 шака малини
– 1 мал морков
– сок од половина лимон
– 200 мл. ладна вода
Начин на припрема:
Во блендер ставете ја исецканата банана, цвеклото и малините, а потоа додајте ги исчистените цреши, морковот, лимоновиот сок и водата и блендирајте сè додека не добиете хомогена смеса.
По желба можете да додадете и неколку коцки мраз, за дополнително освежување.

loading...