Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби

Loading...

Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби
Мирисите на телото се нормална појава, а еве начин како да ги елиминирате овие непријатности.
Храната и пијалокот кои ги внесуваме во телото значително влијаат врз нашето здравје, расположение, но и врз телесните миризби кои ги лачиме преку потта, настинката или голема и мала нужда.
Доколку сакате да бидете сигурни дека вашиот дигестивен систем правилно функционира и дека ќе ја отстраните секоја можност за лош здив и непријатен мирис на пот, пробајте го овој вкусен, заситувачки и многу здрав пијалок, на кој вашето тело, но исто така и вашиот партнер и пријатели навистина ќе му бидат благодарни.


Состојки:
2 јаболки
4- 5 листови свеж кељ
1 букетче магдонос
1 исцеден лимон (сок)
1 ѓумбир
Подготовка:
Добро измијте ги состојките во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер.
Доколку овошјето и зеленчукот не се ладни, во блендерот додадете и неколку коцки лед.
Добро измиксирајте, ставете во чаша и испијте го наутро или помеѓу оброците.

loading...