Овој природен напиток ги исфрла сите токсини од организмот: Делува за само 20 минути, а се подготвува брзо и лесно!

Природен напиток за исфрлување на токсините од цревата, би требало редовно да консумирате ако имате проблеми со варење.
Акумулирање на фекалии во цревата можат да доведат до нерамнотежа во телото, предизвикувајќи дебелеење, разни кожни болести и рак.
Овој напиток можат да го користат и останатите поради превенција на општото здравје на организмот.
Овој напиток може да го пиете секое утро на празен желудник. Лимонот, јаболкото и ѓумбирот содржат минерали, антиоксиданси и витамини кои го зајакнуваат имунитетот во борба против болести и инфекции и ги исфрла токсините од телото.
Додека го консумирате овој напиток, потребно е да пиете многу вода преку денот за да го зголемите неговото влијание.


Состојки:
– 1 шолја свежо исцеден сок од јаболко;
– 2 лажици цеден, органски лимон;
– 1 лажица сок од ѓумбир;
– 1 лажица морска сол;
– пола шолја топла вода.
Подготовка:
Во сад на тивок оган загрејте вода, но внимавајте да не преврие. Истурете ја во стаклена чаша, додадете ја морската сол и мешајте додека не се растопи. Додадете го сокот од јаболко, лимон и сокот од ѓумбир и добро промешајте.
Ако имате сериозен здравствен проблем, препораката е да се посоветувате со лекар пред консумацијата на овој напиток.

Loading...