Овој рецепт го бара секоја жена: Направете си сок кој ги топи калориите

Loading...

Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.
Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.
Состојки:
две лажици сечкан магдонос,
поголем филџан вода,
малку цимет,
јаболков оцет,
лажичка мед,
лажичка ѓумбир, и
сок од цеден лимон
Подготовка:
Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се излади. Потоа процедете го, па додајте ги и другите состојки.
Напитокот се консумира еден час пред легнување секоја вечер, две недели. Доколку сакате да продолжите, направете пауза од најмалку три дена, па повторете го сето тоа.

loading...
Loading...