Огинар: Мицковски се однесува како кукавица!

Loading...

Предавството има повеќе лица под еден чадор! После она што денес го видов во однесувањето на Христијан Мицковски и неговото кукавичко одбивање да му се обрати на народот пред собранието, и покрај тоа што беше јавно прозван на микрофон неколку пати, ми останува да викнам од јад на сиот глас: “Лидерот “ е гол! “Лидерот” е гол!
Турете му пепел и нему и на партијата што ја преставува!
Ова е срамен миг и за него, и за партијата и за сета опозиција и за Македонија! Неговото место, и на тие до него, не е со народот! Тој ја заврши својата улога на колаборатор во Велепредавството на Заев и Џафери и дојде да се слика.
Го жалам секого што не го гледа тоа! Го жалам секого кој што би следел ваков “лидер”. Наивноста е опасна болест кога се работи за политика! Ако го следите овој “лидер” ќе останете засекогаш на колена, како него! Понижени од Заев, Џафери и Хунтата со која соработува вашиот безр’бетен “ лидер”!
Гордоста и достоинството како Македонци барајте го во вас и никој друг! Таму е ! Времето на “деца политичари”, “скопски манекен“и и марионети на ЕУ и НАТО помина!
Македонија на Македонцит!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...