Огнен Јанески ја нападна жестокот Нина Ангеловска на Фејсбук!

Loading...

Огнен Јанески ја нападна жестокот Нина Ангеловска на Фејсбук: Да се сведеш на Бонева-стил ,,не сам знајала” е дилетантизам и недораснатост

Во низата јавни личности, кој бара одговорност од Ангеловска, е и новинарот Огнен Јанески:

-Одговорност. Одговорност е тоа што ни треба во земјава. Да министеруваш, значи да си во служба на народот. Да излезеш достојно да образложиш, кога си ставен во дискредитирачка ситуација.

Да си млада, образована, надежна, амбициозна, претставничка на сè што треба да биде иднината, и за неполна година да се сведеш на Бонева-стил ,,не сам знајала” е дилетантизам и недораснатост. Уште пострашно за нашето општество е кога свесното веќе прераснало во несвесно.

Да добиеш толку одговорна министерска позиција, да бидеш горда што си првата ем жена – ем млада на позицијата… греој! Да си рушачка на стереотипи и да се фрлиш во нивната жабокречина толку брзо. Па тоа арогантни соопштенија, наместо излегување на прес.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...