Ограбена касата од паркингот на Клинички центар

Loading...

На 10.07.2019 година околу 23:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на наплатната каса од паркингот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и одзеле пари.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...