Огромно економско поместување во САД, 36 милиони американци останаа без работа поради КОРОНА ВИРУСОТ, но се појави и нова афера наречена ОБАМАГЕЈТ

Loading...

Огромно економско поместување во САД, 36 милиони американци останаа без работа поради КОРОНА ВИРУСОТ, но се појави и нова афера наречена ОБАМАГЕЈТ

Само претходната недела донесе губиток од 3 милиони работни места, беше соопштено од Стејт Департментот. Со нив бројката се искачи на над 36 милиони. Ова е најголем удар на економијата по Големата депресија во триесетите години на минатиот век. 

Бројката на заразени во САД е скоро 1,5 милиони. Починаа над 85.000, но трендот на смртни случаи започна да опаѓа.

Во меѓувреме САД ја тресе афера наречена ОБАМАГЕЈТ, а поврзано со неговите инструкции да се шпиунира и следи Трамп и неговата администрација и да се најде начин да се поврзат со Русија. Зачудувачки во Македонија ниту еден сајт не споменува ниту збор на оваа тема. Ние од Пулс24 ќе и посветиме големо внимание, затоа што сметаме дека истата ќе има импликации и врз остатокот на светот па и врз Македонија.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...