Огњен Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

Loading...

Познатиот српски водител, Огњен Амиџиќ вчера ја започна 12-тата сезона од својата емисија „Ами Џ Шоу“.
Негови први гости во новата сезона беа Луна Џогани, Аца Лукас и Тамара Ѓуриќ, а водителот уште еднаш потврди дека неговата емисија е место каде има добра забава.
Водителот во еден момент ги насмеа присутните во студиото откако кажа и објасни како на јапонски јазик се вика страчатела.

loading...