Одбрани се и резервите, познати се сите играчи за Ол-стар 2023!

Секој од тренерите на 30-те екипи гласаа за два бека, тројца крила/центри и уште двајца кошаркари по свое убедување, за да се добијат 14 со најмногу гласови, кои им се приклучуваат на десетте стартери, одбрани уште минатата недела, по пат на јавно гласање.

Во резервите се Адебајо (Мајами), Браун (Бостон), Дерозан (Чикаго), Ембид (Филаделфија), Холидеј (Милвоки), Рендл (Њујорк) и Халибартон (Индијана) од Источната конференција, како и Џорџ (ЛА Клиперс), Александер (Оклахома), Џексон Џуниор, Морант (Мемфис), Марканен (Јута), Сабонис (Сакраменто) и Лилард (Портланд) од Западот.

Пронајдете не на следниве мрежи: