Одличен Велигденски концерт во снимен во Кафе Интермецо – РАЗДЕЛЕНИ, НО ОБЕДИНЕТИ

Loading...

Одличен Велигденски концерт во снимен во Кафе Интермецо – РАЗДЕЛЕНИ, НО ОБЕДИНЕТИ.

Intermezzo music bar заедно со своите пријатели подготви доза позитивна енергија за овој празничен викенд.

Со овој инспиративен концерт и посебна почит кон традицијата и семејството ги честитаа на сите Велигденските празници. Уживајте!

Настапија: Пере Нокаут – Лебедот бел, Дарио – Еј животе, Јаков Дренковски – Скитник, Бени Нон Стоп – По навика, Дел од Меморија – Дирлада, Џина Папас Џокси – На Велигден,

Бонус песни: Јаков Дренковски – Полнеќен каубој, Јаков Дренковски – Сеќавање на првата љубов, Бени Нон Стоп – Сам.

Погледајте и ова:

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...