Одличен рецепт за кафе со банана

Loading...

Ако сте меѓу оние кои го започнуваат денот со кафе и овесна каша со овошје, тогаш овој рецепт сигурно ќе го обожавате!
Одличен рецепт за кафе со банана
Потребни состојки:
1 голема банана, многу зрела и сечкана
50 гр овесни снегулки
цимет, ѓумбир во прав и зачини по избор
175 милилитри бадемово млеко
125 милилитри силно кафе, изладено
2 лажички јаворов сируп или мед
коцки мраз
Начин на подготовка:
Во внатрешноста на две чаши ставете јаворов сируп.
Другите сосотјки ставете ги во блендер (вклучувајќи и мразот) и блендирајте додека смесата не се изедначи.

loading...