Одложен мечот Болоња-Фиорентина

Loading...

Натпреварот од 25.коло во Серија А, помеѓу Болоња и Фиорентина, поради обилни врнежи од снег е одложен.
Овој дуел како што е најавено ќе се одигра во вторник со почеток во 19 часот.
Фиорентина со евентуална победа во Болоња ќе може да го престигне Интер на табелата и да се искачи на петтото место.
Болоња за разлика од Фиорентина се наоѓа во долниот дел од табелата, оваа екипа е 16-та со 26 бодови.
МакфаксНатпреварот од 25.коло во Серија А, помеѓу Болоња и Фиорентина, поради обилни врнежи од снег е одложен.

loading...