Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни

Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни

Новиот статут на ВМРО ДПМНЕ не е правосилен, тврди група партиски членови која бара вонреден конгрес и смена на лидерот Христијан Мицкоски. Сметаат дека сите одлуки што ќе бидат донесени според овој статут, со датум од јули годинава, нема да бидат легитимни, се додека не се изјасни Апелацискиот суд – изјави денеска за Телма поранешниот градоначалник на Дојран Борче Стамов

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.