Од кои билки растат градите?

Loading...

Пластичната операција не е единствениот начин за зголемување на градите. Многу зачини и тревки кои растат на нашите простори имаат неверојатно дејство на женското тело.

Големите и раскошни гради се сон на сите жени, а пластичните операции не се единствен начин на кој можете да ги зголемете. Постојат повеќе работи кои го потикнуваат раст на градите.
Помеѓу храната која влијае на нивниот раст се наоѓаат млечните производи, грашакот, лукот, краставицата, зелената салата и јаткасто плодови. Храната која е богата со бром и манган како на пример белиот лук, ѓумбирот, шкампите, оризот крушки и бадеми е добра за здрави гради, а доколку сакате вашите гради да бидат побујни испробајте неколку билки кои не се користат во секојдневната употреба. Наместо силикони прочитајте од кои билки растат градите
Пискавец ( грчко семе)
Пискавец е семе кое води потекло од Грција и влијае на зголемувањето на вашите гради. Семето треба да се потопи во вода преку ноќ, а потоа со таа вода во кое стоело семето масирајте ги вашите гради.
Морач
Оваа билка има анетхол, диантхол и фотоанетхол (кој го зголемува естриген во телото). Коморач  исто така содржи и фотоестриген, кој го стимулира растот на градите и го зголемува производството на млеко кај мајките доилки.
Чичок
Оваа билка го зголемува протокот на крв во ткивото на дојката, го потикнува женскиот репрудуктивен систем и помага при варењето.

Анис
Оваа кинеска билка се користи како зачин кој дава специфичен вкус во јадењето. Меѓутоа, исто така може да се користи за да се зголеми големината на вашите гради.
Сладок корен
Дури и оваа билка содржи анетхол, диантхол и фотоанетхол кој го зголемуваат нивото на естроген и пролактина и ги прават вашите гради поголеми.

Pueraria mirifica
Оваа билка расте на Тајланд и веќе некое време е позната како лек против брчки. Меѓутоа, и е еден од најефиксните состојки кој можете да ги пронајдете о кремите и лосионите како и во таблетите за зголемување на градите. Со помош на овие билки вашите гради ќе бидат поцврсти, поубави и поголеми.Пластичната операција не е единствениот начин за зголемување на градите. Многу зачини и тревки кои растат на нашите пр

loading...