Од нивната сличност ќе се наежите: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија – неверојатно личи на својата тетка

Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна гостинка, внуката на актерката.
Верица Дравиќ која била воочена на самиот влез на ревијата, а потоа и во првите редови на ревијата, била главна тема, а сите забележале дека неверојатно потсетува на својата тетка.


Специјалниот дел од ревијата бил изведен со костими од култната телевизиска емисија „Образ уз образ“’ во која Милена во 70-те глумеше со својот сопруг Драган Николиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.