Од ова лето авионска линија меѓу Тел Авив и Скопје

Loading...

Израелската авиокомпанија „Изрер“ ќе воведе сезонски летови меѓу Тел Авив и Скопје претстојното лето, како резултат на разговорите меѓу израелските и македонските власти во ноември минатата година.
Авиопревозникот ќе оперира два пати неделно меѓу главните градови на двете земји секој четврток и недела, почнувајќи од 11 јуни, а според „Рутс онлајн“, ќе се користат авиони „Ербас А320“ со 180 седишта.
„Изрер“ е трета по големина авиокомпанија во Израел по „Ел Ал“ и „Аркиа“, а веќе со успех дејствува на блиските пазари, како Црна Гора, Србија и Албанија.

loading...