„ОД ОРКЕСТАРОТ ЗА ПУБЛИКАТА“ „ОПЕРА БЕЗ ЗБОРОВИ“

Loading...

На 21.06.2021 година со почеток во 21 часот, во салонот на Националната опера и балет ќе биде изведен  концерт на оркестарот на Национална опера и балет   „ОД ОРКЕСТАРОТ ЗА ПУБЛИКАТА“ „ОПЕРА БЕЗ ЗБОРОВИ“ –Воедно претставува Отворање на фестивалот „Скопско лето 2021  на 21.06.2021 од 21.00 часот.

Концертот опфаќа дела од  П.Маскањи, М. Мусоргски, Џ.Пучини, П.И.Чајковски– Р.Леонкавало, Ш.Гуно, В.Белини и Џ.Верди.

Диригенти:  Бисера Чадловска и Иван Еминовиќ
Режисер: Дејан Прошев

Настанот ќе се одржи според протоколите предвидени со моменталната состојба предизвикана од пандемијата Ковид-19 за одржување настани, одобрени од Комисијата за заразни болести. Задолжително е носење на заштитна маска.

Влезот за публика ќе биде отворен еден час пред почетокот на настанот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...