Од полицијата се бараат „тепачите“ од „Тикток“ кои претепаа момче и го објавија видеото на социјалните мрежи

Loading...

Од полицијата се бараат „тепачите“ од „Тикток“ кои претепаа момче и го објавија видеото на социјалните мрежи

Министерството за внатрешни работи ги бара тепачите од видеото од социјалната мрежа „Тикток“ кое вчера го објави ТВ Сител, а на кое се сугерира напад случен во Македонија на група од барем три лица врз едно момче. Полицијата не открива многу детали.

„Министерството за внатрешни работи постапува за расчистување на случајот и по расчистувањето ќе ја известиме јавноста“ кратко изјавија од таму.

Случајот предизвика бројни реакции и затоа што на краткото видео објавено на социјалната мрежа „Тикток“ со знамиња е „обележана“ ентичката припадност на напаѓачите (албанско знаме) и нападнатиот (македонско знаме).

Не е јасно точно каде се случил овој напад.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...