Од полноќ горивата со нови цени

Loading...

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.
Минатата недела РКЕ одлучи цените да бензините и дизелот да се намали за половина денар.
Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намали за еден денар.

loading...