Од полноќ нови цени на горивата

Loading...

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти новата цена на нафтените деривати.
Минатата недела РКЕ одлучи цени да горивата да останат исти како оние донесени на 17.08.2020.
Согласно тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 59,50 ден/лит, на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 61,50 ден/лит, додека цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 52,00 ден/лит.

loading...