Од полноќ нови цени на горивата

Loading...

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на горивата кои ќе почнат да важат од полноќ.

Минатата недела се донесе донесе одлука цените да останат исти согласно утврденото од 21 септември.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 60,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 62,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 49,50 ден/лит.

loading...