Од полноќ нови цени на горивата

Loading...

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.
Минатата недела цената ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 денар/литар, додека цените на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) останаа исти во однос на претходната недела.

loading...